Jennifer Lawrence Biography

7. prosince 2013 v 16:00 | ©lovely-actresses | Janet
Jennifer Lawrence, celým jménem Jennifer Shrader Lawrence. Narodila se 15.8.1990 v Kentucky. Má dva starší Bratry, Bena a Blaina. Její rodiče jsou Gary a Karen Lawrencovi. Ve 14 letech přemluvila rodiče, aby jí vzali do New Yourku a pomohli jí nalézt agenta. S tudovala na střední škole Kammerer Middle School, kterou zdárně dokončila v dvouletém předstihu. Nikdy neabsolvovala žádné dramatické kroužky ani kurzy herectví, přesto si zahrála v úspěšních seriálech a filmech.

V roce 2010 si zahrála v úspěšném filmu do Morku kosti. V roce 2009 si zahrála v temné komedii Pan Bobr, film však měl premiéru až v roce 2011. V témže roce se objevila v nezávislém filmu Like Crazy a akčním sci-fi snímku X-men: První třída. Měla by si zahrát i v pokračování, které by se mělo dostat do kin v roce 2014.


Roku 2012 si zarála v thrilleru Dům slunečnic. Měla hrát ve snímku Divoši ale odmítla kvůli nabytému programu.
V roce 2011 dostala nabýtku na film zpracovaný podle knížky The Hunger games, tři dny se rozmýšlela nebyla si jistá jaký to bude mýt dopad na její kariéru. Kvůli filmu musela absolvovat trénink. Film měl premiéru v roce 2012 a stal se z něj kasoví úspěch.

Časopis Forbes uvedl, že: "Nikdo, kdo viděl Hungar Games nemůže zpochybnit schopnost Jennifer Lawrence zahrát akční hrdinku." Film zaznamenal mimořádný ohlas jak mezi diváky, tak mezi filmovými kritiky. Za svůj herecký výkon obdržela více než desítku filmových ocenění a pět dalších nominací. V září 2012 začala pracovat na filmové adaptaci druhého románu z knižní trilogie Hunger Games s názvem The Hunger Games: Cathing Fire, který by měl mít premiéru v listopadu 2013.

Dalším jejím úspěchem byl film Terapie láskou (Silver Linings Playbook) natočená podle románu Matthewa Quicka. Za její hereck výkon se jí dostalo uznání věřejnosti i ktitiků. Peter Travers z časopisu Rolling Stone o ní napsal: "Je svým způsobem zázrak. Je drzá, oplzlá, legrační, sprostá, ledabylá, sexy, plná života a zranitelná. Někdy v jedné scéně, dokonce v tu samou chvíli. Žádný seznam nominovaných na Oscara pro nejlepší herečku by nebyl kompletní, kdyby mu nevévodila."Za výkon, který ve filmu předvedla získala vůbec poprvé ocenění Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší ženský výkon v komedii nebo muzikálu a Oscar v kategorii Nejlepší ženský hlavní ženský výkon. Obdržela i řadu dalších cen a nominací. V říjnu 2012 bylo oznmeno, že se stane novou tváří parfému Dior.Byla též zařazena na první místo v žebříčku "Top 99 nejžádanějších žen" pro rok 2013, sestaveném pánským portálem AskMen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|