Nina Dobrev - Biography

9. listopadu 2013 v 14:30 | ©lovely-actresses | Janet

Nina Dobrev celým jménem Nina Konstantinova Dobreva se narodila 9.1. 1989 v Sofii, v Bulharsku. Měří jen 168 centimetrů. Ve dvou letech se s rodinou odstěhovala do Toronta v Kanadě. Mluví plynule třemi jazyky a to bulharsky, anglicky a francouzsky. Má staršího bratra Alexandra. Její otec je počítačový specialista a matka je umělkyně.

Už od útlého věku se ukázala jako nadšené dítě do umění, které nepostrádá talent. Zajímala se o divadlo, hudbu. výtvarné umění, ale také i o tanec a gymnastiku. Zkoušela i modeling, přes který se dostala k reklamám a odtud to byl jen malý krůček ke hraní. Začala tedy navštěvovat herecké kurzy. Chodila na veřejnou školu JB Tyrell Sr, kde začala s baletem a jazzem, také zde soutěžila v gymnastice, poté absolvovala Wexford Collegiate School for the Arts v Scarborough. Studovala také na Ryerson University v Torontu, obor sociologie. Ze školy odešla v roce 2006, aby mohla pokračovat v herecké kariéře. Nina miluje cestování a často pro radost navštěvuje Evropu. Krom lásky k cestování, má ráda i různé sporty. A to plavání, windsurfing, potápění, fotbal, horolezectví, snowboarding, volejbal, jízdu na koni, ale i kole a nakonec můžeme zmínit gymnastiku ve které byla dost úspěšná. Zajímavostí je, že Nina reprezentovala Kanadu ve skupinové gymnastice. V roce 2005 se zúčastnila mistrovství světa v Kodani v Dánsku. Pro nás může být zajímavé, že se zúčastnila mistrovství světa Juniorů v Plzni v České republice.

Nina si zahrála v AWAY FROM HER (Daleko od ní), v CALVIN A FRANNIE a v seriálu DEGRASSI: THE NEXT GENERATION. Velká šance přišla s filmem TOO YOUNG TO MARRY, kde si zahrála hlavní postavu. Další velká role, která jí přinesla trochu té popularity byla ve snímku THE AMERICAN MALL, kde ukázala, že má i nějaký ten pěvecký talent. Její hlas, zde byl však namíchán ještě s jinou zpěvačkou. Největší popularitu jí zatím přinesl seriál THE VAMPIRE DIARIES u nás znám jako Upíří deníky. Zde ztvárnila hlavní postavu Elenu Gilbert. Dívku, která se zamiluje do upíra Stefana Salvatora (Paul Wesley) brzy se však na scéně ukáže jeho bratr Damon Salvatore (Ian Somerhalder) a milostný trojúhelník je na světe. Nina v tomto seriálu však hraje dvojroli. Ztvárňuje ještě upírku Katherin, která přeměnila bratry Salvatorovy. V osobním životě Nina chodí se svým hereckým kolegou Ianem Somerhalderem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|