Lucy Hale - Biography

9. listopadu 2013 v 14:26 | ©lovely-actresses | Janet
Lucy Hale je americká herečka a zpěvačka. Jako dítě vyhrála pěveckou soutěž American Juniors. Je známá hlavně díky své roli v seriálu americké televizní stanice ABC Family Prolhané krásky, dále pak díky roli v seriálech Bionic Woman a Smetánka.
Osobní život
Lucy Hale, vlastním jménem Karen Lucille Hale, se narodila 14. června 1989 ve městě Memphis, Tennessee. Má dva sourozence, sestru Maggie a nevlastního bratra Wese. Hale nechodila do školy, měla domácí výuku. Když měla osm let, začala chodit na hodiny zpěvu a později si přibrala i hodiny herectví. Hale randila s hercem Davidem Henriem, se kterým si zahrála v seriálu Kouzelníci z Waverly, později s Chrisem Zylkou, známým pro svou roli v seriálu Tajemství kruhu.
Po vítězství v soutěži American Juniors se Hale objevila v hostujících rolích několika seriálů, například Drake & Josh, Ned's Declassified School Survival Guide, O.C., Kouzelníci z Waverly a Jak jsem poznal vaši matku.
Dále se objevila v seriálu Bionic Woman v roli Beccy Sommers, mladší sestry protagonistky Jaime Sommers (Michelle Ryan).
Definitivně se proslavila rolí Effie ve filmu Sesterstvo putovních kalhot 2.
Hraje roli Rose Baker v seriálu Smetánka, spolu s Ashley Newbrough a Joannou Garcia, dále pak hrála roli Katie Parkerové ve filmu Dívčí války.
V prosinci 2009 byla Hale obsazena do role Arie Montgomery, což je jedna ze čtyř hlavních postav seriálu Prolhané krásky.
V roce 2010 vyhrála kategorii Televizní herečka cen Teen Choice Awards za roli Arie Montgomery.
V lednu 2010 se objevila v seriálu CSI: Miami a v srpnu si zahrála roli Sherrie ve filmu Vřískot 4.
V lednu 2012 byl odvysílán film Moderní popelka: Byla jednou jedna píseň s Hale v hlavní roli.
V dubnu 2012 hostovala v americkém seriálu Punk'd , kde úspěšně napálila svého hereckého kolegu Iana Hardinga, Vanessu Hudgens a Joshe Hutchersona.
Hale popisuje hudbu jako svou "první lásku". Její hudební počátky byly ovlivněny tvorbou Shaniy Twainové a Faith Hillové, ale jak Hale přiznává, nejvíce ji ovlivnila píseň od Britney Spears Baby One More Time.
V roce 2011 Hale nahrála soundtrack k filmu Moderní popelka: Byla jednou jedna píseň.
V červnu 2012 bylo oficiálně oznámeno, že Hale podepsala nahrávací kontrakt s Hollywood Records a v roce 2013 se očekává vydání jejího debutového alba.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
|